Úvodní stránka/Společnosti/Kmenový list s rubopisem

Popis

Určí-li zakladatelská listina/společenská smlouva společnosti s ručením omezeným, může být podíl společníka představován kmenovým listem.

Kmenový list je využitelný pro společníky společnosti s ručením omezeným, kteří do kmenového listu vtělují podíl na společnosti. Výhoda pro společníka spočívá v tom, že veškeré dispozice s podílem se provádí právě prostřednictvím kmenového listu, čímž odpadá nutnost sepisování smluv o převodu nebo zastavení podílu. Kmenový list může být vydán k jakémukoli podílu bez ohledu na jeho druh či označení, avšak s podmínkou, že jejich převoditelnost není omezena nebo podmíněna.

Kmenový list je cenným papírem na řad (ustanovení § 137 odst. 3 ZOK). Kmenový list může být vydán pouze v listinné podobě. Cenný papír na řad se převádí předáním a rubopisem, tzv. indosament, což spočívá v jeho snadné převoditelnosti. Kmenový list pak může být vydán taktéž jako hromadný kmenový list.

Kmenový list s rubopisem

490  vč. 21% DPH

Finalizace na míru (právní služba)

Dokončíme vzor dle Vašeho zadání. Dostanete hotový produkt. Vyplňte kontaktní údaje v objednávce, zavoláme Vám nebo pošleme email.

Telefonická porada s advokátem (právní služba)

Potřebujete konzultaci ohledně vybraného vzoru? Nabízíme ji za zvýhodněnou cenu. Vyplňte kontaktní údaje v objednávce, zavoláme Vám.

Nejprodávanější vzory a služby

Potřebujete řešení na míru.

Zavolejte nám +420 602 127 400

Kontaktujte nás!